Kullanıcı mesaj:Hatas

Ubuntu Türkiye Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

İmrenerek izliyorum Viki'deki çalışmalarını, eline sağlık.

Heartsmagic (tartışma) 10:47, 30 Nisan 2013 (EEST)

Teşekkür ederim. Elimden geldiğince Viki'ye vakit ayırmaya çalışıyorum. --Hatas (tartışma) 22:39, 30 Nisan 2013 (EEST)

Yeni grafik sablonlari hakkinda

Varsayilan editoru WikiEditor eklentisi ile degistirdim. Gerci kullanicilar tercihler sayfasindan kapatabiliyorlar ama boyle olmasinda bir sakinca var mi? Bir de istatistik sayfasinda sparkline ya da cizgi formatinda grafik gostersek guzel olmaz mi? Aslinda tablonun sonuna bir sutun eklenip o sutuna sparkline grafigi koyulabilirse guzel duracaktir. Duz resim olarak daha mi iyi olur? Surada bir ornegini yaptim. Tablolarda sutun ve satirlar yer degistirirse daha iyi duracaktir gibi grafikler. Siz ne dusunuyorsunuz? --Cagri Emer (tartışma) 05:37, 21 Eylül 2013 (EEST)

Varsayılan editörü değiştirmeniz bence çok iyi olmuş, Vikipedi'deki editör ile aynı, eskisi bazen ihtiyaca cevap vermiyordu. Grafiksel gösterim yaparken resim yerine bahsettiğiniz gibi sayısal tablolar kullanılması bence de daha iyi olur. Tabloda satır ve sütünları yer değiştirdiğimizde yani 2010, 2011, 2012, 2013 değerleri soldan sağa doğru mu sıralanacak yani? Böyle yaparsak tablo yatayda daralmış olacak, bir kaç sene sonra de belki sıkışmaya başlayacak gibi, bundan tam emin olamadım açıkcası.-Hatas (tartışma) 21:12, 21 Eylül 2013 (EEST)
O halde ben sablonlarin eklenmesi icin ne gibi degisiklikler yapilmasi gerekiyor ogreneyim ve buraya aktarmaya calisayim. Hatta bu tartismaya bir baslik ekleyeyim, takibi rahat olsun. Satir-sutun konusunda, tablo su asamada yatayda daralacaktir haklisiniz fakat "sparkline" formatini kullanacaksak tablo bicimi okuyucu algisi acisindan onemli olacaktir. Yani soldan saga dogru okudugu degerlerin nasil degistigini gordugu grafik de yatay eksende zaman kullanmis olacagindan anlamak icin ekstra bir caba sarfetmesine gerek kalmayacaktir. Ote yandan zaman eksenini dusey eksen olarak birakirsak tabloda, grafik hucresine geldiginde eksen degisimi yapmasi gerekecektir okuyanin. --Cagri Emer (tartışma) 03:46, 22 Eylül 2013 (EEST)
Ben bahsettiğiniz grafiklerin mevcut tablo dışında ayrı bir grafik olarak gösterileceğini zannetmiştim. Grafiği tablo içine yerleştirmek için buna ihtiyaç olduğuna göre bu değişikliği de yapalım o zaman, isterseniz ben de gerçekleştirebilirim bu değişikliği. --Hatas (tartışma) 09:50, 22 Eylül 2013 (EEST)
Bu is arada kaynadi, bakamadim ne yazik ki. Eger sunucuya erisim gerektirmiyorsa siz de ekleyebilirsiniz. Ben sunucuya erisim gerekecegini dusunmustum. Sablonu olusturmadan once jQuery Sparkline kodunu eklemek gerekiyor sanirim. MediaWiki:Common.js ile mi yapmayi dusunmustunuz? --Cagri Emer (tartışma) 10:45, 1 Ekim 2013 (EEST)
Yanlış anlaşıldım galiba, tablodaki satır ve sütunları ters çevirme işlemini gerçekleştirebileceğimi kastetmiştim :) grafikler için gerekli kod değişikliklerinin nasıl yapılabileceği konusunda hiç bir fikrim yok :) --Hatas (tartışma) 21:13, 1 Ekim 2013 (EEST)
Yanlis anlamisim, evet. Simdilik bir degisiklik yapmayin bence, ben konustugumuz degisiklikleri yapabildigimde duzenleyeyim tabloyu. --Cagri Emer (tartışma) 08:46, 2 Ekim 2013 (EEST)

şablon:kod hakkında

Şablon tartışma:KodBetsegBüyürun baanim? 15:38, 25 Temmuz 2013 (EEST)

VMWare Workstation 11.1.0 kurulumu sayfası

Merhaba kolay gelsin. VMWare Workstation 11.1.0 kurulumu sayfasını silebilir misiniz? VMware Workstation 11.1.0 kurulumu sayfasını oluşturdum ware w'si küçük olacaktı.:) özgürüm (mesaj) 20:40, 20 Nisan 2015 (EEST)

Merhaba. Hoşgeldiniz. Silme işlemini yaptım, bu arada yeni belgenin adındaki sürüm numarası bilgisini kaldırarak VMware Workstation kurulumu şeklinde düzenledim, böylece yazılımın güncel sürümleri çıktığında belgenin güncellenmesi daha rahat olur. Katkılarınız için teşekkürler. --Hatas (mesaj) 21:26, 20 Nisan 2015 (EEST)