Yardım:Sayfa nasıl yazılır

Ubuntu Türkiye Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Nasıl Yazılır
1. Yazarlık
2. Biçim
3. İç bağlantılar
4. Dış bağlantılar
5. Kaynak   >
Değiştirmeye başlama

Bu sayfa, Viki işaretleme dili (Viki sayfa yazma dili) için bir başvuru sayfasıdır.

Bir sayfayı değiştirmek için, sayfanın üst tarafındaki "düzenle" bağlantısına tıklamanız, bir sayfayı tartışmak içinse "tartışma" bağlantısına tıklamanız yeterlidir. Bu yapıldığında, içinde değiştirebileceğiniz yazı olan metin kutusu ile birlikte bir sayfa açılacaktır.

Ve yazmaya başlayın! Metin kutusunun altındaki küçük tek satırlık özet alanına da değişiklik özeti'ni yazmayı unutmayınız.

Yazınız bitince "Sayfayı kaydet"e basınız! Değişikliklerinizi kaydetmeden önce "Önizlemeyi göster"e basarak oluşturduğunuz sayfayı gözden geçirmeniz sizi tekrar tekrar sayfayı değiştirmekten kurtarır.


Maddeleri lütfen tarafsız bir bakış açısı kullanarak yazınız. Kullandığınız kaynaklara göndermede bulununuz. Böylece başkaları yazdıklarınızı kontrol edebilir ve yaptıklarınızı geliştirebilir.


Bir sayfayı değiştirirken, oturum açmış olan bir kullanıcı, yaptığı değişikliği "küçük değişiklik" olarak işaretleyebilir. Küçük değişiklikler, genellikle, yazım yanlışlarının düzeltilmesi, biçimin hafifçe değiştirilmesi gibi değişikliklerdir. Son değişiklikleri görüntülerken küçük değişiklikleri saklama olanağı vardır. Büyük bir değişikliği küçük olarak işaretlemek uygun bir davranış olarak karşılanmaz.


Hazırsanız öğrenmeye yazarlıkla başlayalım