Kategori:Vikipedi'ye yönlendirilen sayfalar

Ubuntu Türkiye Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Bu kategoride listelenen sayfalar Vikipedi'ye yönlendirilmiştir. UbuntuWiki içindeki herhangi bir kelimenin Vikipedi'ye yönlendirilmesi için burada yapılanın aksine, yönlendirme sayfaları oluşturulmasına gerek yoktur.

Örneğin Vikipedi'deki "Tux" maddesine bağlantı vermek isterseniz bunun için [[v:Tux|Tux]] yazmanız yeterlidir, sonuç şöyle olacaktır; Tux. Bunun için UbuntuWiki içinde "Tux" adında bir maddenin olmasına gerek yoktur.

Ancak aşağıdaki gibi (Linux, özgür yazılım, GPL gibi) bazı kavramlara sık sık bağlantı vermek gerektiği için, kolaylık olması açısından bu kavramlar için boş birer sayfa açılmış ve sayfa Vikipedi'ye yönlendirilmiştir. Böylece bu maddeler için "v" parametresini kullanmadan kolayca bağlantı verilebilmektedir. Örneğin Linux için [[Linux]] yazmak yeterlidir.

Yönlendirmeyi kaldırmak ya da değiştirmek

Vikipedi'ye yapılan bu yönelendirmelerden herhangi birini kaldırıp UbuntuWiki bünyesinde bir madde açmaya ihtiyaç duyulabilir ya da Vikipedi'ye olan yönlendirme adresini değiştirmek gerekebilir. Bu gibi durumlarda aşağıdaki URL'yi adres çubuğuna girerek yönlendirme sayfasının içeriğine ulaşabilir. İkinci bir yol olarak; Vikipedi'ye yapılan tüm yönlendirmelerin geçici olarak devre dışı bırakılabilir. Bunun için hizmetli yetkisine sahip bir kullanıcının Özel:İnterviki sayfası üzerinden Vikipedi'ye olan yönlendirmeyi kaldırması gerekir.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Maddenin_adı&redirect=no

Alt kategoriler

Bu kategoride aşağıdaki 2 alt kategori dahil 2 alt kategori vardır.

"Vikipedi'ye yönlendirilen sayfalar" kategorisindeki sayfalar

Toplam 12 taneden, aşağıdaki 12 sayfa bu kategoridedir.