Kategori:Temel kategoriler

Ubuntu Türkiye Wiki sitesinden
Hatas (Mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 20:10, 22 Şubat 2017 tarihli sürüm (metni baştan düzenleyip iyileştirelim)

Şuraya atla: kullan, ara
  • Vikide yer alan tüm maddeler en az bir kategori sayfası altında listelenir. Viki'de yer alan kategori sayfalarına bu sayfadan ulaşabileceğiniz gibi isterseniz farklı bir listeleme biçiminde Özel:İçindekiler sayfasından ya da alfabetik liste biçiminde Özel:Kategoriler sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca kategorilerden bağımsız olarak maddeler A'dan Z'ye buradan listelenebilir.
  • Vikiye yeni bir madde eklediğinizde maddenin altına gerekli kategori bağlantılarını eklemeyi ve ayrıca o maddeye, ilgili sayfalar altında bağlantı vermeyi unutmayınız. Bu işlemleri nasıl yapacağınızı ya da hangi kategorileri kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız sorun değil, deneyimli katkıcılar gerekli düzenlemeleri yapacaktır.
  • Vikide her maddenin en az bir kategori altına alınması gereklidir. Halihazırda kategorilendirilmemiş sayfaların olup olmadığı Özel:KategorisizSayfalar bölümünden kontrol edilebilir.