"Kategori:Temel kategoriler" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Ubuntu Türkiye Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
k
 
(Aynı kullanıcının aradaki diğer 5 değişikliği gösterilmiyor)
1. satır: 1. satır:
* UbuntuWiki'de yer alan '''belli başlı''' kategoriler bu sayfada listelenmektedir.
+
* UbuntuWiki'deki kategorilerin listesine bu sayfadan ulaşabileceğiniz gibi isterseniz farklı bir listeleme biçiminde [[Özel:İçindekiler]] sayfasından ya da alfabetik liste biçiminde [[Özel:Kategoriler]] sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca kategorilerden bağımsız olarak tüm maddeler [http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=%C3%96zel%3AT%C3%BCmSayfalar&from=&to=&namespace=0&hideredirects=1 buradan] görüntülenebilir.
  
* Tüm kategorilerin listesine [[Özel:Kategoriler]] sayfasından ya da [[Özel:TümSayfalar/Category:]] sayfasından ulaşılabilir. Tüm maddelerin listesine ise [http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=%C3%96zel%3AT%C3%BCmSayfalar&from=&to=&namespace=0&hideredirects=1 buradan] ulaşılabilir.
+
* Viki'ye yeni bir madde eklediğinizde maddenin altına gerekli kategori bağlantılarını eklemeyi ve ayrıca o maddeye, ilgili sayfalar altında bağlantı vermeyi unutmayınız. Bu işlemleri nasıl yapacağınızı ya da hangi kategorileri kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız sorun değil, deneyimli katkıcılar gerekli düzenlemeleri yapacaktır.
  
* UbuntuWiki'ye yeni bir madde eklediğinizde o maddeye, ilgili sayfalar altında bağlantı vermeyi ve maddenin altına gerekli kategori bağlantılarını eklemeyi unutmayınız. Eğer maddeye hangi kategori ya da kategorileri eklemeniz gerektiğinden emin değilseniz doğrudan <nowiki>''[[Kategori:Temel kategoriler]]''</nowiki> ekleyiniz. Böylece diğer katkıcılar bu maddeyi kolayca görebilir ve kategorilendirme işini yapabilirler.
+
* Viki'de her maddenin en az bir kategori altına alınması gereklidir. Halihazırda kategorilendirilmemiş sayfaların olup olmadığı [[Özel:KategorisizSayfalar]] bölümünden kontrol edilebilir.

07:35, 23 Şubat 2017 itibarı ile sayfanın şu anki hâli

  • UbuntuWiki'deki kategorilerin listesine bu sayfadan ulaşabileceğiniz gibi isterseniz farklı bir listeleme biçiminde Özel:İçindekiler sayfasından ya da alfabetik liste biçiminde Özel:Kategoriler sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca kategorilerden bağımsız olarak tüm maddeler buradan görüntülenebilir.
  • Viki'ye yeni bir madde eklediğinizde maddenin altına gerekli kategori bağlantılarını eklemeyi ve ayrıca o maddeye, ilgili sayfalar altında bağlantı vermeyi unutmayınız. Bu işlemleri nasıl yapacağınızı ya da hangi kategorileri kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız sorun değil, deneyimli katkıcılar gerekli düzenlemeleri yapacaktır.
  • Viki'de her maddenin en az bir kategori altına alınması gereklidir. Halihazırda kategorilendirilmemiş sayfaların olup olmadığı Özel:KategorisizSayfalar bölümünden kontrol edilebilir.